Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Historia
Naszego
Miśka!

offlinetiwmisiek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
87546 odwiedzin | wpisów: 101, komentarzy: 373, obserwuje: 52
 

Powolutku do przodu ...

autor: tiwmisiek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

a ja uczę się cierpliwości ... głęboki oddech i czekamy nie wybuchamy :)

Ekipa załatwiona, mamy w przyszłym tygodniu podpisać umowe i omówić szczególy, ruszymy połowa/koniec września, oby pogoda dopisała!

Kierownik budowy też jest !

Największy problem stanowiła dla Nas woda, ale ekipa ma wejśc pod koniec tygodnia i zrobić nam przyłącze nawet z kranikiem dla budowlanych, odbiór bedze dopiero z odbiorem budynku. To się nazywa szybkośc działania, telefon, nastepnego dnia spotkanie i tydzien pozniej robota! Piję tutaj oczywiście do firmy energetycznej ... która skrzynke nam zrobi na wiosne :)

Zamówiliśmy juz blaszaka, i wczoraj tj. w sobote przygotowalismy miejsce pod montaż, nie jest to profesjonalna robota, ale jakoś wygląda. Zobaczcie sami:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Ustawilismy go miedzy drzewami tam gdzie znalezlismy odpowiednia ilosc miejsca 3x5 (m) i oczywiście trzeba było zdjąc wartwę mchu, powyrywac chwasty i krzaki.

Poniżej fotka po usunięciu drzew:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wszytskie gałęzie też już sa uprzątnięte, pozostały tylko pnie, ale mamy nadzieje, że pan koparkowy sobie poradzi z nimi.

Po cięzkiej robocie ;) udalismy się na spacer, a oto co znalazłam w pobliżu działki :D

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przepraszam, za jakośc zdjęc, ale wykonuje je z telefonu, jakoś nie chce mi się wozić dużej lustrzanki, może później jak będzie co fotografować !

Dodam, że na następny weekend, działeczka wzbogaci się o kolejne budynek - kibelek, no i jakiś namiot ze stołem i ławkami.

Coś się dzieję, hurrra!

 


Kotłownia

autor: tiwmisiek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Analizujemy z mężem projekt, za każdym razem coś znajdujemy! Nasz architekt po powiększeniu garażu o 1 m zamienił nam ścianke działową miedzy kotłownia an grażem na nośną. Rozmiar naszej kotłowni to 3x1,8 i do tego zostawił drzwi przy kominie, a my nie zwróciliśmy mu uwagi na to! Teraz przegladamy kotły które mają szerokośc 1,2-1,3 głębokość od 0,7 - 0,9 no i nie możemy się zmieścić w tym pomieszczeniu.

Zobaczcie rysunek:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Jak posiadacze Koralgolii i ogrzewania na ekogroszek rozwiązali ten problem ?


Nowości

autor: tiwmisiek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W sumie to wszystko strasznie powoli idzie do przodu, okres wakacji nie sprzyja spacerom po urzędach. I tak np. chcąc wyciąc drzewa, musielismy pomierzyć wszytskie, nanieść na mapkę i napisać podanie. Akurat Pani zajmująca się tym i Pan geodeta wybierali się na urlop, więc wizję lokalną zaproponowali po 2 tyg. Zeszło w sumie do trzech. No ale już mamy pozwolenie!

Jeszcze lepsze okazało się znalezienie kogos kto kupi sosny, albo zrobi nam z niej więźbę, bo jakos nie widziało nam sie trzymać 30 sztuk drzewa na działce! Najwięcej chetnych było do wycięcia, do kupna wcale, a do przerobienia też nic, normalnie tartaki wolą lasy państwowe! Udało się jednak znaleźc kogoś kto skupuje, Pan sobie wytnie i przetransportuje, drzewa znikną a my nie stracimy. A myśleliśmy ze to chodliwy towar!

Z energią elektryczną to zupełna kicha, bo zrobią nam skrzynke na wiosne! Brak konkurencji na rynku energetycznym sprawia, że mają nas w 4 literach!

Może z wodociągiem się uda, studni u nas sie nie opłaca bo teren piaszczysty, jesli z woda bedzie tak samo jak z energią to chyba tylko na łaskę sasiadów możemy się zdać!

Jedyne plusy to prawie wybrany wykonawca i kierownik budowy.

Jak to się wszystko ciągnie, nie wiem czy to zalezy od powiatów, ale cała ta papierologia może wykończyć człowieka i odebrac chęci do budowy domu!

Pozdrawiam.